<img height="1" width="1" src="https://www.facebook.com/tr?id=271489683739696&ev=PageView&noscript=1" /> <img height="1" width="1" src="https://www.facebook.com/tr?id=295310551269693&ev=PageView&noscript=1" />

Co nowego?

JAK ZAPOBIEGAĆ NAWROTOM SIBO/IMO?

Dzisiaj post, na który wielu z Was czekało☺️
Jeśli cały proces leczenia - farmakoterapia i dietoterapia dały Ci ulgę w objawach to pamiętaj, że teraz utrzymanie efektów leczenia zależy tylko i wyłącznie od Ciebie✨
SIBO/IMO jest zaburzeniem, które może nawracać, dlatego po leczeniu zwróć uwagę na kilka czynników:
 

Magnez


Magnez to jeden z najbardziej zapracowanych mikroelementów w naszym ciele🤓
👉bierze udział w przemianach białek, tłuszczów i węglowodanów
👉odpowiada za przewodnictwo nerwowe i kurczliwość mięśni
👉wpływa na metabolizm kości

W przypadku zdrowia jelit magnez sprawdzi się:
😬u osób zestresowanych - stres jest jednym z najczęstszych wyzwalaczy objawów z przewodu pokarmowego, szczególnie biegunek! #ibs 
😓u osób cierpiących na zaparcia - magnez przyciąga wodę ...

Bataty - właściwości

Bataty, a inaczej słodkie ziemniaki to pomarańczowe bulwy pochodzące z Ameryki Południowej i Środkowej. Prawdopodobnie uprawiono je tam już 10 000 lat temu, do Europy trafiły dzięki wyprawom Krzysztofa Kolumba w 1492 roku.

Pieczone kopytka z warzywami

Ostatnio bardzo zasmakowały mi kopytka zainspirowane sposobem Rozkosznego.
Robi się je w piekarniku i całość z pieczeniem zajmuje 40-50 minut👌
 

Pasta słonecznikowa - przepis

Na śniadanie zazwyczaj chcemy zrobić coś prostego, ale niech nie będzie to nasza wymówka - szkoda by nasze śniadania były monotonne. Dzisiaj przed Wami kolejny przepis na pastę śniadaniową, tym razem ze słonecznika.

Turbo czekoladowe BROWNIE

Turbo czekoladowe BROWNIE, dzięki któremu zjesz więcej warzyw. Przemycanie warzyw w słodkościach jest super sprawą! 

Koktajl z pomarańczą

Aromatyczny, świąteczny koktajl - koniecznie do wypróbowania!

Domowe pieczone chipsy ziemniaczane

Zdrowe odżywianie, to nie tylko świadome wybory w czasie zakupów, ale też gotowanie pełne inspiracji. Czy ktoś z Was nie lubi słonych przekąsek do wieczornego filmu? Jeśli odpowiedź jest twierdząca, to pewnie jesteś fanem słodkości i polecam Ci przepis na brownie z truskawkami. Ale wracając do słonych potraw, dzisiaj przed Wami domowe chipsy ziemniaczane. Chrupkie i aromatyczne, idealne z domowym ...

„Jestem na diecie lowFODMAP i nie ma poprawy..."

Dość często słyszę i czytam takie stwierdzenia, dlatego chcę Wam przypomnieć, że dieta lowFODMAP to tylko jeden ze sposobów radzenia sobie z objawami IBS!
IBS jest skomplikowany i wiemy, że około 20-30% osób z tym schorzeniem nie uzyskuje ulgi po wprowadzeniu diety lowFODMAP.

Pieczone warzywa z kapustą pak choi i halloumi z sosem miętowym

Pyszne wiosenne dania, które robi się SAMO!!!

NIEDOKRWISTOŚĆ

Niedokrwistość to stan, gdy stężenie hemoglobiny jest poniżej dolnej granicy, dla kobiet w wieku rozrodczym norma to 12-14 g/dl, u mężczyzn 14–16 g/dl.
 

KOBIECE HORMONY A IBS

Czy hormony mogą mieć wpływ na nasilenie się dolegliwości jelitowych???
 

IBS - miesiąć świadomości

#IBS jest chorobą przewlekłą, która jest nieuleczalna i poważnie wpływa na jakość życia. Często prowadzi do lęku i depresji, złego obrazu ciała i zaburzeń odżywiania.
Objawy obejmują bóle brzucha, skurcze, nadmierne wzdęcia i duże wzdęcia, biegunkę, zaparcia i/lub mieszane wypróżnienia.

🌎IBS dotyka 10-20% światowej populacji, zdecydowanie częściej chorują kobiety.
 

STRES a oś jelita-mózg

Połączenie jelita-mózg ma niewiarygodna moc! Stres i niepokój wzmagają objawy jelitowe. Według mnie stres jest jednym z czynników, który większość pacjentów bierze pod uwagę na samym końcu, najpierw skupiając się na diecie🥗
 

NIEDOKRWISTOŚĆ

Niedokrwistość to stan, gdy stężenie hemoglobiny jest poniżej dolnej granicy, dla kobiet w wieku rozrodczym norma to 12-14 g/dl, u mężczyzn 14–16 g/dl.

Żelazo jest niezbędne do wytwarzania czerwonych krwinek, bo stanowi kluczowy składnik hemoglobiny❣️ Hemoglobina jest białkiem wiążącym tlen i odpowiada za jego transport do każdej komórki naszego ciała.

POKAŻ